Jakie wyróżniamy rodzaje implantów?

zdjecieSam implant również posiada działanie dynamiczne a jego rola, zwłaszcza z punktu widzenia biomechaniki, jest w samym centrum zainteresowania badaczy. Bardzo duża różnorodność kształtów implantów świadczy o niezgodności wśród badaczy co do tego, jaki jest idealny kształt implantu. Zdaniem implantologia jest, że kość powinna być obciążona siłami ustawionymi prostopadle do podłoża przy nacisku. Oraz przy jak najmniejszym oddziaływaniu sił poprzecznych czyli – naprężenie styczne. Według tej teorii zostały obrobione implanty śrubowe. Inni badacze, zwolennicy w tym stomatolog używają kształtów cylindrycznych, ponieważ sądzą, że implant zyskuje największą stabilność właśnie dzięki wklinowaniu Oznacza to naprężenie styczne, działające na powierzchnię przylegania implant lub kości. Często łączone są wszystkie teorie dzięki czemu obrobiono implanty śrubowe o kształcie stożkowatym. Kształt ten implantów na dzisiejszy dzień wydaje się najdoskonalszą formą oraz umożliwił też zabiegi implantacji teraźniejszej po usunięciu własnego zęba . Wyzwaniem dla stomatologa w dalszym ciągu jest powierzchnia nośna implantu . Ponieważ musi dbać aby utrzymać jak najdłużej doskonałe warunki w obrębie dziąseł oraz kości.

Fizjologicznie wokół zębów własnych występuje znaczna stabilna kostna wysokość oraz paraboliczny przepływ kości i dziąseł. Do bardzo podobnej stabilności i zachowania odpowiednich warunków dąży się także w przypadku wszczepów podlegających osteointegracji. Stosowanie popularnych obecnie rodzajów implantów posiadających płaską platformę nośną może być przyczyną do powolnego zaniku kości w miejscu szyjki wszczepu.

Nadal aktualnym wyzwaniem jest nośna powierzchnia implantu . Warto jednak czasem a najlepiej przynajmniej raz w roku udać się do zaprzyjaźnionego gabinetu stomatologicznego w celu przepadaniu swojego uzębienia oraz jamy ustnej. Należy tak postępować,jeśli w późniejszych latach nie chcemy korzystać z usług implantologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *